Pravá soľná jaskyňa

Prečo je Pravá Soľná jaskyňa tá pravá

IMG_2090Liečivý účinok soli a v nej obsiahnutých minerálov je známy už stáročia. Odporúčajú sa prechádzky pri mori, hlavne za rána alebo po dobrom vlnobití, kedy je ovzdušie ionizované a nabité prvkami jódu a soli. Ak Vám nie je umožnené odcestovať na dlhšiu dobu k moru, rovnaké terapeutické možnosti – avšak v blízkosti Vášho domova, na sídlisku v LAMAČI – Vám ponúka patentovaná „PRAVÁ SOĽNÁ JASKYŇA“. V jej ovzduší vládne výnimočná mikroklíma, tešiaca sa jedinečnej bakteriologickej čistote. Trojtýždňovému pobytu pri mori je ekvivalentný 7 – 10-násobný 45-minútový pobyt v jaskyni.

 • Podľa patentovaných technológií sú v Pravej Soľnej jaskyni použité len zdraviu neškodné materiály.
 • Steny aj strop sú pokryté soľno-sadrovou omietkou, celá jaskyňa je až po strop obložená 14 tonami kamennej soli z Poľska (Klodava) a Pakistanu. Podlaha je pokrytá soľnými kvádrami, na nich je vysypaná 5-centimetrová vrstva hrubozrnnej svetlosivej soli.
 • Ideálna vlhkosť vzduchu (45 – 60 %) je udržiavaná pomocou kaskádových vodopádov. Navyše je v nich rozpustená soľ z Mŕtveho mora a Čierneho mora, čím sa v ovzduší ešte viac zvyšuje koncentrácia soli a v nej obsiahnutých stopových prvkov.

Použitím veľkého množstva soli z rôznych oblastí sa dosahuje vysoká ionizácia a unikátna, na minerály bohatá mikroklíma. Pri uvedenej vlhkosti sa uvoľňujú minerálne látky a stopové prvky, ako sodík, draslík, vápnik, horčík a mnoho ďalších, ktoré sa počas liečebných kúr (liečba ani prevencia nie je jednorazová záležitosť) prirodzenou cestou slizničného vstrebávania dostávajú do organizmu a zásobujú ho týmito nenahraditeľnými zložkami, bezpodmienečne potrebnými pre dobré zdravie, výkonnosť a celkovú prosperitu všetkých vekových kategórií.

 • Ideálnu teplotu (21 °C) udržiava v zimnom období podlahové kúrenie a v letnom klimatizácia.
 • Sterilizácia celého prostredia sa dosahuje ožarovaním jaskyne ultrafialovým žiarením medzi jednotlivými vstupmi. Tým sa v jaskyni zlikvidujú baktérie a vírusy a zabezpečuje sa tak ochrana ďalších návštevníkov.
  Výmena vzduchu viac ako 5 krát za hodinu je dosiahnutá pomocou vzduchotechniky, vybavenej špeciálnymi filtrami, ktoré zachytávajú drobné nečistoty a predovšetkým peľ.
  Pred vstupom do jaskyne dostane návštevník jednorazové návleky na obuv.
 • V priestore jaskyne môže návštevník počas procedúry relaxovať v polohovateľnom kresle, ktoré si sám upraví a v prípade pocitu chladu sa môže prikryť dekou.
 • Príjemné prostredie je dotvárané svetelnou terapiou a tichou relaxačnou hudbou.

IMG_2025Naša Pravá Soľná jaskyňa je ideálna pre jednu z uznávaných liečebných čisto prírodných metód – „haloterapiu“ (halos po grécky znamená soľ) – niekde nazývanú aj „speleoterapia“ (z gréckeho speleos – jaskyňa). Tým, že je v nej trvale udržiavaná pre človeka ideálna teplota aj vlhkosť vzduchu, vysoká ionizácia, na minerály bohatá mikroklíma a takmer nulová koncentrácia alergénov, dokáže znížiť vzplanutie akútneho stavu alergických ochorení. V akútnom období dokáže zmierniť reakcie na alergén, prípadne zredukovať medikáciu a v pokojnom období výrazne posilniť dýchacie cesty i celý imunitný systém.

Vo všetkých prípadoch ide o účinnú podporu základnej liečby, v pokojovom období aj o významnú sekundárnu prevenciu prípadného návratu prudkého štádia choroby.

Bezpečný a zdravotne vyhovujúci stav prevádzky je obsiahnutý v Protokole o skúškach, ktorý vydal Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.Boli skúmané vzorky ovzdušia, slanej vody z vodopádov a sterov zo stien jaskyne. Výsledky pravidelne vykonávaných meraní ovzdušia sú zaznamenané v protokoloch, podľa ktorých „biologické oživenie ovzdušia soľnej jaskyne, vody soľných vodopádov a sterov zo stien je bez patogénnych organizmov a spolu s nameranou teplotou a prúdením vzduchu vytvára vhodné podmienky na deklarované účely uvedeného zariadenia“. V ovzduší jaskyne neboli nájdené žiadne patogénne mikroorganizmy.

Srdečne Vás pozývame do Pravej Soľnej jaskyne, ktorá je ideálnym miestom pre telesný aj duševný relax, ale aj pre pocit radosti a životného šťastia!

 • Adresa

  Studenohorská 2/D
  Bratislava - Lamač
  Mini map

  Objednávky na vstup do jaskyne:
  Tel.: 0905 841 921
 • Vstupné

  Rodinné: 35,00 €
  Prenájom: 60,00 €
  Školy: 5,00 € na dieťa
  Kompletný cenník

  Otváracie hodiny

  Utorok až Nedeľa
  10:00 - 12:00
  15:00 - 20:00

   
 • Sviečky z palmového vosku

  Sviečky z palmového vosku Sviečky zo 100% palmového vosku sú čistým prírodným produktom bez chemických prísad so špeciálnym bavlneným knôtom.

   

 • Pravé koloidné striebro

  Koloidné striebro Prírodný minerálny výrobok vo forme nano-častíc koloidného striebra.