Stavba soľných jaskýň

Vytvorenie jednoduchej, avšak funkčnej soľnej izby zvládnete aj sami.

Tu poskytujeme jednoduchý návod pre menšie wellness centrá, hotely, školy, škôlky, alebo rodinné domy.

Ak ste náročnejší:

Vybudujeme Vám soľnú jaskyňu podľa Vašich predstáv

IMG_2085Posledné desaťročie zožali soľné jaskyne veľký úspech prakticky na celom svete. Nachádzajú sa v Poľsku, Rakúsku, Nemecku, Fínsku, Maďarsku, Čechách, na Slovensku, v Spojených štátoch.
Dnešné moderné klimaticko-inhalačné komory, nazývané aj „soľné jaskyne“, napodobňujúce prírodné bane, prišli za pacientom do veľkomiest. Vo svete aj u nás na Slovensku sa však líšia technickým riešením a podmienkami prevádzky.

Spoločnosť DASOLA spol. s. r. o., ktorá prevádzkuje aj Pravú Soľnú jaskyňu, je schopná podobnú soľnú jaskyňu postaviť na mieste, ktoré si zákazník sám vyberie. Ponúkame tak možnosť priniesť liečivé účinky mora a soli na miesta, ktoré môžu byť navštevované počas celého roka a za každého počasia.Dokážeme zmeniť zvolenú lokalitu na príťažlivé miesto podobné skutočnej jaskyni s bohatými terapeutickými aj estetickými vlastnosťami, na miesto atraktívne pre návštevníkov.

Naše soľné jaskyne môžu byť postavené v hoteloch, v ozdravovniach, ako súčasť relaxačných centier alebo je možné si nechať postaviť malú jaskyňu vo vlastnom dome na liečenie svojej rodiny a známych.

 • Obvyklá veľkosť nami budovaných soľných jaskýň je od 30 m², avšak je možné postaviť jaskyňu prakticky ľubovoľných rozmerov.
 • Na stavbu soľnej jaskyne používame podľa možností prírodné a len zdraviu neškodné materiály.
 • Steny sú až po strop obložené hrudami kamenej soli, podlaha je pokrytá vrstvou kryštalickej soli.
 • Podľa svojej veľkosti obsahuje jaskyňa od 4 ton soli. Použitím tak veľkého množstva soli, navyše z rôznych oblastí (Pakistan, Poľsko, Ukrajina, Mŕtve more, Čierne more), sa dosahuje vysoká ionizácia a unikátna, na minerály bohatá mikroklíma. Do ovzdušia jaskyne sa uvoľňujú minerálne látky a stopové prvky ako je sodík, vápnik, draslík, horčík a železo ktoré sa počas liečebných kúr prirodzenou cestou slizničného vstrebávania dostávajú do organizmu a zásobujú ho týmito nenahraditeľnými zložkami, bezpodmienečne potrebnými pre dobré zdravie, výkonnosť a celkovú prosperitu.
 • Strop a steny sú vytvorené zo soľno-sadrovej omietky.
 • Vodopády, v ktorých cirkuluje roztok soli z Mŕtveho mora, sú vybudované z kameňa. Ako dekorácia sú použité dosky z nahrubo opracovaného dreva, čo dotvára atmosféru skutočných starých soľných baní. Vodopády slúžia predovšetkým na udržiavania správnej vlhkosti ovzdušia a navyše pôsobia esteticky.
 • Aby soľná jaskyňa bola naozaj živá a mohla slúžiť svojmu najdôležitejšiemu účelu, liečeniu, kladieme už pri jej projektovaní mimoriadny dôraz aj na použitie správnych technických zariadení, ktoré udržiavajú chod jaskyne, predovšetkým na vzduchotechniku. Použitá klimatizácia musí zabezpečiť dostatočné vetranie, obsahovať filtre na odstraňovanie prachu a peľov, ničiť baktérie a plesne. Ovzdušie v jaskyni musí mať správnu vlhkosť a teplotu, vysokú koncentráciu záporne nabitých iónov a obsahovať dostatočné množstvo soli a ostatných minerálov v nej obsiahnutých.
 • Sterilizácia celého prostredia sa dosahuje ožarovaním jaskyne ultrafialovým žiarením medzi jednotlivými vstupmi. Tým sa v jaskyni zlikvidujú baktérie a vírusy a zabezpečuje sa tak ochrana ďalších návštevníkov.
 • Okrem liečebných vlastností, naše soľné jaskyne poskytujú aj estetický zážitok. Na obloženie stien používame hrudy kamennej soli rôznych farieb: od bielej, cez oranžovú, červenú až po takmer čiernu. Farba je výsledkom obsahu prímesí jednotlivých prvkov podľa oblasti, v ktorej bola soľ vyťažená.
 • Atmosféru skutočnej jaskyne navodzuje kvapľový strop.
 • Počas procedúry návštevníci sedia v pohodlných polohovateľných kreslách. Príjemné prostredie je dotvárané farebnou svetelnou terapiou a tichou relaxačnou hudbou, ktorú dopĺňa šumenie padajúcej vody z vodopádov.

Soľná jaskyňa sa tak stáva vyhľadávaným miestom pre návštevníkov, ktorí túžia po oddychu a celkovej regenerácii v príjemnom a hlavne zdraviu prospešnom prostredí.

 • Adresa

  Studenohorská 2/D
  Bratislava - Lamač
  Mini map

  Objednávky na vstup do jaskyne:
  Tel.: 0905 841 921
 • Vstupné

  Rodinné: 35,00 €
  Prenájom: 60,00 €
  Školy: 5,00 € na dieťa
  Kompletný cenník

  Otváracie hodiny

  Utorok až Nedeľa
  10:00 - 12:00
  15:00 - 20:00

   
 • Sviečky z palmového vosku

  Sviečky z palmového vosku Sviečky zo 100% palmového vosku sú čistým prírodným produktom bez chemických prísad so špeciálnym bavlneným knôtom.

   

 • Pravé koloidné striebro

  Koloidné striebro Prírodný minerálny výrobok vo forme nano-častíc koloidného striebra.