Soľné lampy

O soľných lampách a ich účinkoch na naše zdravie

IMG_2068Kamenná soľ dopĺňa záporné ióny vo vzduchu, ktoré ubúdajú pôsobením priemyselných exhalácií, výfukových plynov alebo cigaretového dymu. Ich ubúdaním sa narušuje pomer kladných, záporných a neutrálnych častíc a človek sa cíti duševne i fyzicky viac unavený. Preto je dôležité dopĺňať množstvo týchto záporných iónov. Lampy z kamennej soli môžu vzduch účinne zlepšiť, dodávajú mu čerstvosť, ktorá nás upokojuje.

Soľné lampy sú vyrobené z kryštálov kamennej soli, v ktorých sú obsiahnuté ďalšie prídavky, predovšetkým oxidy železa. Tieto prímesi dodávajú soli zvláštnu oranžovú až červenú farbu. Soľný kameň sa ťaží v soľných baniach v hĺbkach okolo 1000 metrov. Lampy zo soľných kryštálov v sebe nosia dejiny Zeme. Kamenná soľ týchto lámp pochádza z prvohôr a je stará približne 250 miliónov rokov.

Soľ v našom každodennom živote sa nepovažuje za niečo drahocenné, avšak aj naďalej zostáva životne dôležitou látkou. Bez soli by na Zemi nebol život vôbec možný.

V podobe soľnej lampy si domov prinášame veľkého energetického pomocníka a liečiteľa. Pozoruhodné sú ich mnohostranné posilňujúce, vitalizujúce a ochranné vlastnosti. Pôsobenie soľných lámp v mnohom pripomína staré liečebné metódy, pri ktorých boli v rôznych kombináciách využívané účinky farby, svetla, kryštálov a vzduchu, aby uviedli telo, myseľ, srdce a ducha do harmónie. Pri umiestňovaní soľných lámp do priestoru je nutné riadiť sa úplne spontánnou intuíciou. Je to väčšinou správna cesta k tomu, aby človek umiestnil lampu presne tam, kde to práve potrebuje. Aj tak je však vhodné uvedomiť si celú šírku účinkov kamennej soli a lampu umiestniť podľa toho.
Lampy zo soľných kryštálov sú vhodné do bytu i na pracovisko. Pôsobia priaznivo na organizmus človeka aj bez rozsvietenia, pretože soľné kryštály ionizujú vzduch. Rozsvietením lampy sa účinky ešte zväčšia.

L008Je vhodné dávať lampy do miestností, kde sú počítače alebo iné elektromagnetické spotrebiče. Vo vstupných priestoroch pôsobí táto lampa prívetivo a priateľsky. Obývacej izbe dodáva pretepľujúci aspekt. Nastoľuje pokoj a pocit bezpečia. Prečisťuje vzduch, oživuje tmavé kúty, dodáva optimizmus. V jedálenských priestoroch oranžová farba soľnej lampy podporuje prúdenie žalúdočných a tráviacich štiav a posilňuje chuť do jedla. Vytvára príjemnú atmosféru pre spoločné stolovanie.
V spálni sa lampa postará o dobrý spánok. Lampy v spálni ochránia človeka pred desivými snami a navodia hlboký spánok. Detská izba je spálňou, herňou i pracovňou dieťaťa. Preto všetky uvedené príklady platia aj pre ňu. Soľná lampa je ideálna nočná lampička pre deti. Všetky deti majú v noci rady upokojujúce svetlo, ktoré zaháňa duchov a škaredé sny.
V pracovni je soľná lampa výborným pomocníkom. Zvyšuje množstvo záporných iónov, ktoré ubúdajú vplyvom elektrostatického náboja a elektrosmogu. Vďaka schopnosti soli vnášať poriadok do chaotických energií a prečisťovať atmosféru, je vhodné umiestniť ju v učebniach. Farebné svetlo podporuje človeka k otvoreniu sa všetkému novému a povznáša ducha. Z podobných dôvodov sa lampy hodia do ordinácií, ošetrovní, čakární a izieb pre chorých.

Blahodarné pôsobenie lampy je možné pozorovať u astmatikov a alergikov, keď sa pohybom v miestnosti s lampou stabilizuje a upravuje ich zdravotný stav. Pri akútnych ochoreniach dýchacích ciest, ako je nádcha, chrípka alebo zápal priedušiek, je možné lampu ponechať svietiť celú noc. Ionizujúci účinok zlepšuje kvalitu vzduchu, čo má priaznivý dopad na celý organizmus. Ukľudňuje dýchanie, urýchľuje liečenie a zmierňuje nepríjemné prejavy choroby.

 • Adresa

  Studenohorská 2/D
  Bratislava - Lamač
  Mini map

  Objednávky na vstup do jaskyne:
  Tel.: 0905 841 921
 • Vstupné

  Rodinné: 35,00 €
  Prenájom: 60,00 €
  Školy: 5,00 € na dieťa
  Kompletný cenník

  Otváracie hodiny

  Utorok až Nedeľa
  10:00 - 12:00
  15:00 - 20:00

   
 • Sviečky z palmového vosku

  Sviečky z palmového vosku Sviečky zo 100% palmového vosku sú čistým prírodným produktom bez chemických prísad so špeciálnym bavlneným knôtom.

   

 • Pravé koloidné striebro

  Koloidné striebro Prírodný minerálny výrobok vo forme nano-častíc koloidného striebra.